Menu

Obsługa klienta

+48 508 86 44 86

Pigment Metaliczny sypki do gipsu i żywicy SILVER 10g

Metaliczny pigment sypki do gipsu i żywicy. Pigment można mieszać z żywicą, gipsem, lakierem lub nakładać go na sucho pędzelkiem na gotowy odlew. W technice na sucho wymaga zabezpieczenia lakierem. Pigment nadaje metaliczny odcień, co wzbogaca efekt wizualny odlewu. 

Pojemność 10g

Więcej szczegółów

CENA:  20,00 zł brutto

- +

Opis

Kolor Silver
Pojemność 10g

Więcej informacji

Pigmenty metaliczne STARDUST METALIC LOOK to najwyższej jakości substancje służące do wszystkich technik barwienia zarówno powierzchniowego jak i w masie. Dzięki swoim właściwościom służą jako pigmenty koloryzujące do odlewów z gipsów polimerowych lub żywicznych jak i do nakładania powierzchniowego w połączeniu ze wszystkimi rodzajami żywic, mediów lub lakierów. Możliwe jest również nakładanie ich na ozdabiane powierzchnie za pomocą pędzla w postaci samego proszku (powierzchnia ozdobiona techniką "na sucho" powinna zostać pokryta bezbarwnym lakierem w celu ochrony metalicznej powłoki. W wyniku ich zastosowania uzyskujemy powierzchnię odlewu zabarwioną na żądany kolor z dodatkowym metalicznym połyskiem.

TECHNIKA PRZETWÓRSTWA

  1. Dodaj odrobinę pigmentu do przygotowanej masy z gipsu polimerowego CREONIT tworząc „żyłki”, po zalaniu formy uzyskasz efekt „marmurku”
  2. Nałóż na powierzchnię formy silikonowej pigment za pomocą pędzelka, zalej formę gipsem polimerowym. Po wyjęciu odlewu z formy na jego powierzchni uzyskasz metaliczną powłokę.
  3. Dodaj pigment do lakieru akrylowego CREONIT, utworzymy w ten sposób swoją złotą farbkę, którą następnie można malować po odlewie z gipsu.

BHP

Pigmenty metaliczne STARDUST METALIC LOOK są bezpieczne w stosowaniu pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki oraz okulary. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym. Magazynować w temperaturze +5C°+30C°.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane. Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: