Menu

Obsługa klienta

+48 508 86 44 86

Ostatnio przeglądane

Gips polimerowy Creonit Aqua Terrazzo 50MPa biały 1kg Zobacz większe

Gips polimerowy Creonit Aqua Terrazzo 50MPa biały 1kg

Gips polimerowy, kolor biały 50MPa

Opakowanie 1 kg

Gips polimerowy, który oferujemy cechuje się najwyższą jakością. jest produkowany w Polsce i posiada wszelkie dokumenty, umożliwiające wprowadzenie go na rynek. 

Więcej szczegółów

CENA:  39,20 zł brutto

- +

Opis

Kolor Biały
Materiał Gips polimerowy
Pojemność 1 kg

Więcej informacji

Gips polimerowy CREONIT AQUA TERRAZZO jest wysoko wyspecjalizowaną mieszanką składników mineralnych oraz dodatków modyfikujących pochodzenia naturalnego, wystarczy dodać wody aby uzyskać masę zalewową. Odlewy wykonane z CREONIT AQUA TERRAZZO są bardzo zbliżone swoimi właściwościami do odlewów wykonanych z gipsu polimerowego CREONIT AQUA. Zmodyfikowana formacja CREONIT AQUA TERRAZZO powoduje otrzymanie masy zalewowej bardzo płynnej i rzadkiej  pozwalającej na bardzo dobrą penetrację najmniejszych zakamarków zalewanych form. Dzięki takiej charakterystyce często wybiera się ten typ gipsu w technikach lastrico, terazzo, itd… Odlewy wykonane z tej odmiany gipsu polimerowego charakteryzują się ekstremalnie wysoką twardością i odpornością mechaniczną  na poziomie 50MPa, przy jednoczesnym zachowaniu białego koloru odlewu. Właściwości reologiczne CREONIT AQUA TERRAZZO umożliwiają w bardzo łatwy i prosty sposób jego wymieszanie oraz ujednorodnienie, nie zachodzi tutaj zjawisko tworzenia się osadu na dnie pojemnika.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYKO-CHEMICZNE

Proporcje mieszania  (proszek : woda) 100g :  35g (wagowo)
Czas na pracę: 6-10min
Czas wiązania 30-40min
Kolor odlewu: biały
Wytrzymałość na ściskanie: 50MPa


ZASTOSOWANIE

CREONIT TERRAZZO AQUA z jednej strony umożliwia nam szybkie rozformowywanie odlewów 30-40min. przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego czasu na pracę ok 6-10min, dodatkowo zarówno czas na pracę jak i czas wiązania mogą być modyfikowane przez użytkownika.  Może być wykorzystywany w pracach hobbystycznych jak również w wyspecjalizowanych procesach produkcyjnych. Najczęściej stosowany w technikach lastriko, terazzo, do wytwarzania artykułów artystycznych takich jak rzeźby, płaskorzeźby, figurki, ram obrazów, instalacji przestrzennych również do wytwarzania artykułów użytkowych takich jak pojemniki pod świeczki, magnesy, dekoracje. Stosowany jest również do wyrobów budowalnych takich jak sztukaterie, panele 3D architektury ogrodowej lub parkowej. Gips CREONIT AQUA TERRAZZO można w dowolny sposób barwić dedykowanymi barwnikami, można go pokrywać farbami, lakierami barwnikami itd…

 TECHNIKA PRZETWÓRSTWA

 1. Proporcje mieszania jednoskładnikowego gipsu polimerowego CREONIT AQUA TERRAZZO: na każde 35g wody wsypujemy 100g gipsu, odmierzanie składników przeprowadzić w sposób staranny i dokładny najlepiej na wadze.
 2. W zależności od projektu możliwe jest dodanie mniejszej ilości wody np. 30g na 100g gipsu wtedy uzyskamy masę odrobinę gęściejszą i równolegle przyśpieszymy czas wiązania. W tym przypadku nie zaleca się  zwiększenie ilości wody np. do 40g na 100g gipsu, gdyż może to powodować zaburzenia procesu sieciowania.
 3. Pamiętaj aby zawsze dodawać gips do wody a nie odwrotnie.
 4. Mieszanie przeprowadzamy powoli i starannie tak aby ujednorodnić całą masę w celu uzyskania konsystencji „śmietany”. Zaraz po rozpoczęciu mieszania przy nominalnej ilości wody (35g/100g) masa może wydawać się odrobinę za gęsta ale nie przejmuj się tym i nie dodawaj wody, mieszanie powinno trwać miń 120s gdyż dopiero po tym czasie rozpuszczają się wszystkie dodatki zawarte w gipsie i dopiero wtedy mieszanka uzyskuje docelową lejność.
 5. Mieszanie może być przeprowadzone zarówno ręcznie za pomocą szpatułki drewnianej lub plastikowej jak również za pomocą mieszadła mechanicznego niezapowietrzającego, osadzonego w wiertarce lub wkrętarce. Proces mieszania przeprowadzamy w taki sposób aby jak najmniej wprowadzić do mieszanki bąbli powietrza tak aby na późniejszych odlewach było jak najmniej wad odlewniczych np. w formie kieszonek powietrznych.
 6. Gips CREONIT AQUA TERRAZZO jest gipsem wystarczająco białym do wielu zastosowań, natomiast możliwe jest jego wybarwienie na kolor śnieżno-biały lub na każdy  dowolny kolor za pomocą specjalistycznych barwników CREONIT PIGMENT. Barwniki tej serii są wysoce skoncentrowane dlatego dodatek już 1% udziału całej masy powoduje zabarwienie odlewu. Ilość barwnika można regulować w celu uzyskania różnorakich efektów artystycznych ale nie zaleca się dozowania barwników do masy gipsu większej jak 1% gdyż w skrajnym przypadku możemy zaburzyć procesy wiązania odlewu. Gips można również barwić barwnikami proszkowymi serii CREONIT DUST. Odradza się stosowanie barwników nieznanego pochodzenia gdyż istnieje ryzyko, iż będą one zmieniać konsystencję samej masy a także mogą wpłynąć negatywnie na właściwości mechaniczne i estetyczne samego odlewu.
 7. Po pełnym wymieszaniu samego gipsu z wodą lub też z barwnikami, dobrą praktyką jest to aby odstawić na kilka minut naczynie z masą aby jeszcze przed zalaniem formy uciekło z niego maksymalnie ile jest to możliwe bąbli powietrza. Tą czynność należy przeprowadzić z uwagą, czas ten nie może być za długi aby gips nie zaczął nam wiązać jeszcze w pojemniku. Następnie zalewamy formę.
 8. Idealnym rozwiązaniem jest sytuacja gdy np. posiadamy komorę do odpowietrzania i masę gipsową zaraz po wymieszaniu odpowietrzymy mechanicznie przed wlaniem do formy. Inną metodą nie tak skuteczną jak komora próżniowa ale dającą bardzo dobre rezultaty jest postawienie formy z wlanym gipsem na stole wibracyjnym w celu usunięcia bąbli powietrza z wnętrza masy tak aby nie pozostały nam na powierzchni odlewu. W/w przykłady są jedynymi 100% technikami usuwania powietrza z masy i pozbywania się ewentualnych wad na powierzchniach odlewu. Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu odlewanie również jest możliwe ale trzeba mieć na uwadze, że możliwe jest pojawienie się na powierzchni odlewów kieszonek powietrznych a ich ilość uzależniona jest w dużej mierze od umiejętności i wiedzy użytkownika.
 9. Jeżeli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu do odgazowania masy dobrą praktyką jest ręczne kilkukrotne obstukanie formy po zalaniu jej masą gipsową, tak aby większa część bąbelków powietrza uwięzionych w pobliżu formy mogła się od niej oderwać i wydostać na zewnątrz. Przy głębokich formach zaleca się aby formę zalewać „na raty” tj. odrobinę zalać, obstukać, ponownie zalać i ponownie obstukać – powtarzając tą czynność aż do całkowitego napełnienia formy.
 10. Gips polimerowy CREONIT AQUA TERRAZZO jest masą stosunkowo szybko utwardzalną i co do zasady użytkownik powinien wykonać wszystkie czynności włącznie z zalaniem formy i ewentualnym procesami odpowietrzania w czasie nie dłuższym jak 6-8min, gdyż po tym czasie masa zaczyna gęstnieć. Czas ten oczywiście może się wahać gdyż zależy to od jednostkowej wagi zalewowej, ilości dodanej wody czy temperatury otoczenia w miejscu gdzie pracujemy. Co do zasady w okresach letnich w wysokich temperaturach gips będzie wiązał szybciej a niżeli w okresie zimowym w obniżonych temperaturach gdzie procesy będą zachodzić wolniej. Nie zaleca się pracy z gipsem CREONIT AQUA TERRAZZO 50MPa w temperaturach poniżej 10 stopni jak i powyżej 35 stopni.
 11. W większości przypadków rozformowanie możliwe jest po 30-60min od zalania, jednak czas ten bardzo mocno zależy od wielu czynników i należy traktować go jedynie jako czas orientacyjny. Nie pozostawiać odlewów w formach na długi czas, szczególnie barwionych barwnikami gdyż zbyt długi czas schnięcia w formie będzie powodował powstawanie różnego rodzaju niejednorodności koloru. Elementy cieńsze i bliższe powietrza będą wysychały szybciej przez co kolor odlewu będzie wydawał się jaśniejszy, elementy grubsze i zbliżone do wnętrza formy będą wysychały wolniej i będą sprawiały wrażenie ciemniejszych. Taki efekt może również nie być do końca wyeliminowany po wyjęciu dolewa z formy i wielogodzinnym suszeniu.
 12. Po wyjęciu odlewu należy przeprowadzić jego wysuszenie, proces ten trwa zazwyczaj kilka dób w zależności od warunków w jakich się odlew znajduje. Po wysuszeniu możliwa jest obróbka ścierna lub wykańczającą polegająca na szlifowaniu, malowaniu lub lakierowaniu.
 13. Odlewy z gipsu CREONIT AQUA TERRAZZO w stanie surowym chłoną wodę a więc w przypadku wytwarzania z niego wyrobów mających kontakt z wilgocią, wodą lub woskiem konieczne jest ich zaimpregnowanie oraz polakierowanie kilkoma warstwami lakieru.
 14. Narzędzia lub zabrudzenia zmywamy wodą z detergentem działając najszybciej jak to możliwe.
 15. Przechowywać w temp. +5st-30st.

JAK OBLICZYĆ WYMAGANĄ ILOŚĆ GIPSU POLIMEROWEGO I WODY

Nalej wody do formy tak aby ją całkowicie zapełnić a następnie określ wagę wody, która była nam potrzebna do zapełnienia tej formy.

WZÓR

X – waga wody wypełniającej formę podczas sprawdzania jej objętości [g]

G – ilość potrzebnego gipsu [g]

W – ilość potrzebnej wody [g]

G=X*1,5

W=G/2,85

Przykład 1:

Podczas testu objętości formy zmieściło nam się w niej 200g wody.

G= 200*1,5 = 300 gram

W= 300 / 2,85 = 105 grama

BHP

Gips CREONIT AQUA TERRAZZO jest produktem naturalnym i ekologicznym a co za tym idzie jest bezpieczny w stosowaniu pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki oraz okulary. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym. Magazynować w temperaturze +5C°+30C°.

Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane. Gwarantujemy doskonałą jakość naszych produktów zgodnie z naszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: