Menu

Obsługa klienta

+48 508 86 44 86

Ostatnio przeglądane

Barwnik transparentny do żywic, kolor pomarańczowy 2ml Zobacz większe

Barwnik transparentny do żywic, kolor pomarańczowy 5ml

Barwnik transparentny to wydajna substancja do barwienia żywic epoksydowych. Stosowany w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew jest przezroczysty, ale o określonym kolorze.

Więcej szczegółów

CENA:  14,85 zł brutto

- +

Koszty wysyłki od: 12,99 PLN

Realizacja: 24 godziny

Zwrot: 14 dni

Darmowa dostawa: od 150 PLN

- Szybkie płatności

Opis

Kolor Pomarańczowy
Pojemność 5ml

Więcej informacji

ZASTOSOWANIE: Barwnik do barwienia żywic epoksydowych - 10ml barwnika wystarcza na zabarwienie 1kg-2kg żywicy w zależności od pożądanego nasycenia koloru. Stosowane w celu uzyskania efektu kolorowego szkła lub odlewów imitujących kolorowe kryształy. Uzyskany odlew nadal jest przezroczysty ale o określonym kolorze.

JAK STOSOWAĆ: 1. Przed przystąpieniem do barwienia mieszanin żywicznych należy przeprowadzić wstępne próby na małej ilości żywicy epoksydowej. Należy pamiętać, że stosowanie barwników transparentnych do innych żywic epoksydowych mających swój naturalny kolor i nie będących krystalicznie bezbarwnymi może zmieniać ostateczny wygląd odlewów. 2. Zaleca się dozowanie barwnika do wcześniej wymieszanej kompozycji żywicy z utwardzaczem, w początkowej fazie utwardzania możliwe jest odbarwienie masy na odcień odbiegający od docelowego. Ostateczny kolor uzyskuje się po całkowitym utwardzeniu odlewu. 3. Zalecane dozowanie 0,5%-3% nie mniej jednak ze względu na specyfikę kolorowych a jednocześnie transparentnych odlewów intensywność koloru należy dobrać doświadczalnie w zależności od potrzeb. Należy pamiętać, że odlewy transparentne nie powinny być poddawane intensywnemu nasłonecznieniu, gdyż możliwe jest rozjaśnianie się kolorów wraz z upływem czasu szczególnie przy zbyt małym udziale barwnika w kompozycji żywicznej.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10C-22C.

BHP: Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: