Menu

Obsługa klienta

+48 508 86 44 86

Ostatnio przeglądane

Pigment sypki zielony, perłowy 20g

Barwnik, pigment w proszku, z efektem metaliczno - perłowym, służą do wszystkich technik barwienia odlewów żywicznych i do nakładania powierzchniowego. Możliwość łączenia ze wszystkimi rodzajami żywic, tj. poliuretanowymi, epoksydowymi, poliestrowymi i akrylowymi. Możliwość nakładania na powierzchnie za pomocą pędzla w postaci samego proszku.

Więcej szczegółów

CENA:  17,90 zł brutto

- +

Koszty wysyłki od: 12,99 PLN

Realizacja: 24 godziny

Zwrot: 14 dni

Darmowa dostawa: od 150 PLN

- Szybkie płatności

Opis

Kolor zielony - efekt perłowy
Pojemność 20g

Więcej informacji

JAK STOSOWAĆ:

Odważamy składniki żywicy i mieszamy je ze sobą a następnie dodajemy pigmentu lub pigmentów w proszku, ponownie mieszamy w celu uzyskania jednorodnej masy, ilość dodawanego pigmentu jest uzależniona od indywidualnych potrzeb i ostatecznego efektu jaki chcemy uzyskać nie mniej jednak zalecane dozowanie to 0,2%-0,5%.

W celu uzyskania efektu 3D w odlewie (tj. przenikających się wzajemnie warstw) należy przygotować w dwóch lub trzech kubeczkach oddzielnie kolory. Tak przygotowane mieszaniny wlewamy na przemian do formy starając się aby podczas zalewania tworzyć delikatne zawirowania kolorów pomiędzy sobą. W zależności od potrzeb możliwe jest aby po zalaniu formy delikatnie zamieszać wewnątrz formy szpatułką powodując dodatkowe zawirowania i częściowe wymieszanie się kolorów ze sobą.

Po związaniu żywicy i wyciągnięciu odlewu poddajemy powierzchnię obróbce wykańczającej. Możliwe jest również przecinanie uzyskanego odlewu wg. wcześniej założonych płaszczyzn, gdyż efekt 3D występuje w całej masie produktu i często bywa, że wnętrze odlewu posiada jeszcze piękniejsze efekty niż jest to widoczne na powierzchni.

Przykład wykonania powłoki perłowo-metalicznej na odlewach żywicznych lub gipsowych figurkach z zastosowaniem pigmentów w proszku:
W przypadku żywicy epoksydowej, odważamy składniki, mieszamy je ze sobą dodajemy pigment w proszku i ponawiamy ten proces. Tak przygotowane kompozycje nakładamy na przedmiot malowany za pomocą pędzelka. Po wyschnięciu przedmiot jest gotowy.

Przykład wykonania powłoki perłowo-metalicznej na płaskorzeźbach, elementach drewnianych, gipsowych, za pomocą samych pigmentów.
W tym przypadku proces jest bardzo prosty, gdyż na daną powierzchnię bezpośrednio nanosimy pigment w proszku za pomocą pędzelka tworząc ozdobną strukturę. Wskazane jest aby używany pędzelek był zrobiony z miękkiego włosia. Tak ozdobioną powierzchnię warto jest zabezpieczyć powłoką lakierniczą przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych i/lub umożliwić chociażby w przyszłości wytarcie kurzu z ozdobionego elementu.

BHP
Produkt może być obrabiany bez ryzyka, pod warunkiem, że zachowane będą odpowiednie środki ostrożności jak dla substancji chemicznych. Materiały nieutwardzone należy trzymać z dala od środków spożywczych oraz dzieci. W celu ochrony przed zachlapaniem należy nosić strój ochronny, rękawiczki lateksowe lub vinylowe oraz okulary ochronne. Pomieszczenie w którym odbywa się przetwórstwo powinno posiadać sprawną wentylację. Po każdej operacji ręce należy dokładnie umyć mydłem w ciepłej wodzie a po umyciu osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym.
Naszych porad na temat techniki stosowania udzielamy w oparciu o aktualny stan naszej wiedzy. Nie zwalnia to jednak Państwa z obowiązku sprawdzania we własnym zakresie naszych produktów na ich zgodność z założonym celem i technologią. Zastosowanie, użycie oraz obróbka produktów następuje już poza możliwościami naszej kontroli i odpowiedzialność za nie z tego powodu ponoszą wyłącznie Państwo. Istniejące już ewentualne prawa patentowe osób trzecich są uwzględniane.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: